Volejte 721 03 22 03

  • BOZP - bezpečnost a ochrana zdraví při práci
  • Požární ochrana

Jak vybrat Kilpi oblečení?

Kilpi (finsky štít) je značka outdoorového oblečení a doplňků, které jsou testovány přímo na severu. Kilpi je funkční a spolehlivé. Využívá materiál Siberium®, který je pevný, elastický, prodyšný a funguje na principu vrstvení laminátů. Díky různým variantám materiálu Siberium® je Kilpi oblečení vhodné na sjezdovku, běžky, skály, kolo, běžnou túru nebo jen na klasickou cestu do města či domácí relax.

Siberium® NANO – nejvyšší řada materiálu Siberium do extrémních podmínek, díky nanotechnologii je mnohem tenčí a poddajnější než jiné materiály. Membrána PTFE – voděodolnost 20 000mm/cm2, prodyšnost 50 000g/m2/24h.

Siberium® 30.000 2L Stretch – dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolná membrána. 4-směrná elasticita díky stretch materiálu. Voděodolnost 30 000mm, prodyšnost 20 000g/m2/24h.

Siberium® 20.000 2L Stretch - dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolná membrána. 4-směrná elasticita díky stretch materiálu. Voděodolnost 20 000mm, prodyšnost 15 000g/m2/24h.

Siberium® 15.000 2L Stretch - dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolná membrána. 4-směrná elasticita díky stretch materiálu. Voděodolnost 15 000mm, prodyšnost 10 000g/m2/24h.

Siberium® 10.000 2L Stretch - dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolná membrána. 4-směrná elasticita díky stretch materiálu. Voděodolnost 10 000mm, prodyšnost 10 000g/m2/24h.

Siberium® 5.000 2L Stretch - dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolná membrána. 4-směrná elasticita díky stretch materiálu. Voděodolnost 5 000mm, prodyšnost 5 000g/m2/24h.

Siberium® 15.000 2L - tento materiál je pro širokou škálu sportovních aktivit. Dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolný zátěr DWR, voděodolnost 15 000mm a prodyšnost 15 000g/m2/24h.

Siberium® 10.000 2L TX - tento materiál je pro širokou škálu sportovních aktivit. Dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolný zátěr DWR, voděodolnost 10 000mm a prodyšnost 10 000g/m2/24h.

Siberium® 10.000 2L – tento materiál je pro širokou škálu sportovních aktivit. Dvě vrstvy složené v protisměru, voděodolný zátěr DWR, voděodolnost 10 000mm a prodyšnost 10 000g/m2/24h.

Siberium® 10.000 SRC HS – softshell s rychle schnoucí a prodyšnou vnitřní vrstvou, určen pro veškeré outdoor aktivity. 3-vrstvá struktura, zaměřeno více na voděodolnost než na prodyšnost.

Siberium® 10.000 SRC SS – softshell s teplou vnitřní vrstvou z fleecu, 3-vrstvá struktura, odolná vodě odpudivost a prodyšnost.

Siberium® 5.000 SRC SS – softshell s teplou vrstvou z fleecu, určen pro veškeré outdoor aktivity. 3-vrstvá struktura, dostatečná voděodolnost a prodyšnost.

Siberium® 5.000 CT – konstrukce dvou vrstev, voděodolnost 5 000mm, větruvzdornost, lehký a prodyšný materiál.

Siberium® SRC SB – elasticita do 2 nebo 4 stran, ochrana proti UV záření, prodyšnost a rychle schnoucí vlastnosti.

Siberium® SRC WB – látky se strečem do 4 stran, oboustranná struktura, větru vzdornost, voděodolnost, odolnost proti oděru. Vysoce prodyšný, elastický, lehký a měkký materiál.

Siberium® DWR WB – větruvzdorné, voděodolné, prodyšné a lehké.

Down – peří je lehčí, skladnější a teplejší než syntetika. Také, pokud se o Down budete dobře starat, vydrží kvalita 3x déle než syntetika. Konstrukce 90/10. Přírodní peří je doposud nejlepším izolačním materiálem.

RECCO® – záchranný systém (dvoudílná technologie). Lyžařské areály a záchranné týmy mají detektory, které vysílají signály. Ty se odrážejí od reflektorů umístěných v našem oblečení.

COOLMAX® - funkční materiál, jehož vlákna skvěle odvádějí vlhkost. Tato vlastnost je klíčová v průběhu aktivit, kdy dochází k pocení. Materiál odvádí vlhkost přes jemná vlákna od těla, kde se rychleji vypařuje. Chladivý pocit a pohodní jsou jeho hlavní výhody.

LYCRA® - umělé vlákno, vyrobené z elastanu. Nepoužívá se samotné, ale vždy ve směsi s jinými vlákny. Materiálu dodává unikátní pružnost a také pomáhá držet jeho tvar. Oblečení, obsahující vlákno LYCRA je pohodlné, odolné a jako stvořené k pohybu. Tohle vše je možné díky unikátní pružností vlákna, které je možné natáhnout až na sedminásobek původní délky. Nedochází k deformaci a vlákno se vrací do původního tvaru beze změn.

POLAR FLEECE - měkká, teplá, rychle schnoucí tkanina. Odolná pro dlouhotrvající dobrý vzhled. Krásně objímá tělo, je strečová do dvou stran a velmi prodyšná. Udržuje vás v suchu zatím, co se potíte. Váha zůstává nezměněna.

MICRO FLEECE - má velmi vysokou elastickou funkci při pohybu a je vhodný jako střední vrstva na zimní aktivity.

AKRYL - svými vlastnostmi se velmi přibližuje vlně. Mechanické vlastnosti téměř shodné s vlnou, s výhodou se používá na pletací příze a pletené výrobky. Je lehký, rychle schne, nemačká se, je odolný proti skvrnám a na rozdíl od vlny nekouše.

THERMOLITE® - mezi tzv. „dutými vlákny“ je Thermolite dobře zapsán jako kvalitní, trvanlivá náplň s dobrými izolačními schopnostmi a správně vyváženým poměrem mezi plnivostí, objemem a hmotností. Mezi vlákny určenými pro funkční prádlo vyniká rychlým odvodem potu a skvělým schnutím. Zároveň poskytuje výrazné zvýšení tepelného komfortu a díky strečovitosti neomezuje v pohybu. Velmi dobře si uchovává své vlastnosti po dlouhou dobu.

MERINO WOOL - Merino vlna pochází ze speciálního druhu ovcí žijících v chladných oblastech. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu jsou velmi příjemné na dotek a neškrábou. Struktura vlákna a technologie tkaní vytvářejí více "vzduchových kapes" a zaručují tak tepelný komfort nositele. Kapsy udržují vzduch zahřátý na těle a tvoří velmi účinnou izolaci. Merino neutralizuje pot, přirozeně eliminuje zápach, je odolná vůči nečistotám a má samočisticí vlastnosti. Vlákna jsou schopna absorbovat velké množství vlhkosti, přičemž udržuje povrch suchý a teplý. Mezi nesporné výhody patří vysoký stupeň izolace, perfektní prodyšnost, schopnost odvádět vlhkost pryč od pokožky a UV ochrana. Díky svým přírodním a rozložitelným složkám je oblečení z merino vlny vhodné pro ty, kteří trpí alergiemi a astmatem.

OPTI-DRY - technický, rychle schnoucí, anti-bakteriální a velmi prodyšný materiál navržený pro rychlé odpařování vlhkosti a potu tělesného tepla. Cirkulace vzduchu vás udrží v pohodlí a suchu.

OPTI-STRETCH - látky jsou navrženy, aby udržely vaši pokožku suchou, když se potíte. Ideální pro běžce, lyžaře, a cestovatele. Všechny látky z této řady mají oboustranně pletenou konstrukci, která používá různé nitě na obou stranách pleteniny. To vytváří dva různé povrchy: jeden, který je optimalizován k odvádění vlhkosti od vaší pokožky a druhý pro rychlé schnutí.

ULTRA-STRETCH - řada látek vyvinutých pro všestranné outdoor a fitness použití. 4 way stretch zajišťuje naprostou volnost pohybu. Dvojitě pletená struktura přináší teplo bez navýšení hmotnosti materiálu. Odolný a větru odolný. Uvnitř teplý, odvádějící vlhkost a pohodlný.

OPTI-HEAT - speciálně vyvinutý materiál pro zajištění tepelného komfortu i při těch nejnižších teplotách. Tato unikátní pletenina napomáhá zadržení vlastního tepla a zároveň účinně chrání tělo před pronikáním chladu z vnějšího prostředí. Vyznačuje se vysokou prodyšností, čímž výrobky z tohoto materiálu předurčuje k nejširšímu outdoorovému a sportovnímu využití, ať již jako střední nebo vnější vrstvu.

No Wind - je třívrstvý laminát, výrobek italské firmy Pontetorto. Jedná se o spojení horní microfleecové vrstvy, membrány a spodní perforované ochranné vrstvy. Výsledkém je 100% větruvzdorný, vysoce paropropustný, měkký, uživatelský komfortní materiál.

MCS® BLOCKER  -  systém řízení vlhkosti, který absorbuje a odvádí vlhkost od těla a rychle schne a zároveň poskytuje vynikající ochranu proti UV záření.