Volejte 721 03 22 03

  • BOZP - bezpečnost a ochrana zdraví při práci
  • Požární ochrana

Reflexní prvky

Reflexní prvky jsou již ze zákona povinnou výbavou chodců! Zákon, který chodcům předepisuje povinost používat reflexní prvky např. odrazky, reflexní pásky, reflexní samolepky, vesty na silnicích mimo obec. Pokud tuto povinnost porušíte hrozí Vám pokuta až 2000 Kč.
Reflexní prvky tedy již nejsou jen vhodným vybavením pro chodce, běžce nebo cyklisty, ale také jejich povinností. Při porušení tohoto zákona hrozí pokuta až do výše 2000 Kč.
Policie se ale bude ze začátku spíše snažit na nový zákon upozornit a reflexní prvky bude sama rozdávat. Dohodlo se tatkto s policií ministerstvo.

Výrobci oděvů již mnoho druhů oděvů vybavuje reflexními prvky přímo. Jedná se především o různé outdoorové nebo běžecké bundy, kalhoty i boty. Pokud vyrážíte na procházku nebo za sportem a Vaše oblečení těmito moderními prvky nedisponuje, nezbývá vám nic jiného než si je pořídit samostatně.

V našem e-shopu si můžete vybrat z desítek druhů reflexních prvků, které výrazně zvýší vaši viditelnost. Nepodceňujte nejen tento nový zákon, ale především bezpečnost jak svou tak svých dětí! Existuje celá řada reflexních samolepek nebo reflexních přívěšků pro děti, které nijak jsou zábavným doplňkem na školní tašky, batohy i oděvy a při cestě např. do školy, navíc výrazně zvýší jejich bezpečnost